Elektromobilność BMW.

Samochody elektryczne czy hybrydowe BMW

Elektromobilność BMW.

Samochód elektryczny czy hybrydowy?


Współczesny rynek motoryzacyjny stale poszukuje nowych, ulepszonych rozwiązań. W efekcie tychże poszukiwań powstały samochody elektryczne i hybrydowe. Stanowią one bezpieczną dla środowiska alternatywę dla tych, które posiadają silnik spalinowy. Kultowe marki, w tym między innymi BMW, stale uzupełniają gamę modeli samochodów elektrycznych i hybrydowych, co sprawia, że obecnie są one łatwo dostępne.

Wszelkie porównania należy rozpocząć od wyjaśnienia, czym jest samochód elektryczny a czym hybrydowy.

Zasada działania pojazdów elektrycznych jest taka sama jak w samochodach z silnikiem spalinowym, z tym że w tym przypadku siłą napędową jest prąd.

Samochody hybrydowe natomiast wyposażone są w dwa silniki - spalinowy i elektryczny, które mogą pracować zarówno razem jak i osobno.

Oprócz tego, dostępne są również modele pojazdów hybrydowych plug-in, które dodatkowo są wyposażone również w akumulator wysokonapięciowy.

Zalety i wady samochodów elektrycznych.

Do największych korzyści samochodów elektrycznych można zaliczyć niską awaryjność, wysoką żywotność akumulatora i wydajność. Prosta budowa, mała ilość części oraz brak konieczności wymiany, na przykład filtrów, zmniejszają ryzyko awarii. Ponadto, stabilne ceny za prąd sprawiają, że użytkownicy pojazdów elektrycznych cieszyć się mogą niskimi kosztami eksploatacyjnymi. Zalety to także bez wątpienia cicha praca, łatwość obsługi oraz brak negatywnego wpływu na środowisko.

Samochód elektryczny dla wielu osób jest jednak zbyt drogi. Podstawową wadą może zatem być wysoka cena. Wśród negatywów można wymienić także możliwość poruszania się jedynie na niewielkich odległościach, konieczność częstego ładowania, wciąż ograniczona liczba stacji ładujących oraz mała ilość obsługujących serwisów.

BMW samochody elektryczne

Zalety i wady samochodów hybrydowych.

Samochody hybrydowe dają użytkownikom możliwość pokonywania dużych odległości na silniku elektrycznym. Hybrydy wyróżniają się również niższym średnim zużyciem paliwa, co znaczne wpływa także na koszty utrzymania i użytkowania. Ponadto, napęd hybrydowy skupia się także na odzyskiwaniu energii, którą silnik elektryczny pozyskuje w trakcie hamowania. Wśród zalet zalet samochodów hybrydowych można wymienić również podwyższony komfort użytkowania, bezpieczeństwo, cichą pracę oraz przyjazność środowisku.

Podobnie jak w przypadku samochodów elektrycznych, zakup hybrydy także wiąże się z wysokimi kosztami. Do najistotniejszych wad pojazdów hybrydowych można zaliczyć, między innymi: koszty serwisowania, możliwość występowania częstszych awarii z uwagi na wyposażenie w dwa silniki a także mała pojemność bagażnika i ograniczone dofinansowanie (jedynie hybrydy plug-in).

BMW samochody hybrydowe

Obecnie coraz więcej kierowców zastanawia się nad zakupem pojazdu elektrycznego lub hybrydowego. Mimo, że ich ogólna charakterystyka czy proces ładowania są nowym zagadnieniem, to oba rodzaje cieszą się stale rosnącą popularnością.

Dealer BMW Auto Fus Warszawa.

Auto Fus to jeden z największych polskich dealerów samochodów marki BMW. Wszystkich zainteresowanych szeroką gamą samochodów elektrycznych i hybrydowych zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą i odwiedzenia naszego warszawskiego salonu przy ul. Ostrobramskiej 73. Oprócz sprzedaży najnowszych i używanych modeli BMW. zajmujemy się także profesjonalnym serwisem.

W przypadku jakichkolwiek pytań czy wątpliwości zachęcamy do kontaktu - nasz wykwalifikowany zespół świadczy fachowe usługi doradcze. Zapraszamy!

TELEFON: Tel.: +48 22 613 90 03
MAIL: info@bmw-autofus.pl

Samochody elektryczne i hybrydowe BMW - zapytaj o ofertę.

Zgoda na komunikację marketingową

Chcę otrzymywać komunikację marketingową od Auto Fus Group sp. j. za pośrednictwem

Wnioski o wprowadzenie zmian w zakresie oświadczenia o wyrażeniu zgody oraz prawo do wycofania zgody

Aktualności.